حضور یا عدم حضور والدین در زمان درمان

حضور یا عدم حضور والدین در زمان درمان

این مسأله یکی از چالش برانگیزترین تصمیمات در دندانپزشکی کودکان است و به فاکتور‌های متعددی بستگی دارد. والدین همیشه دوست دارند کودکان خود را در زمان درمان همراهی کنند.

این مسأله مخصوصا برای کودکان خردسال و کودکان کم توان کمک کننده و مفید است. به هرحال در نهایت این تشخیص دندانپزشک است که حضور یا عدم حضور والدین را تعیین می‌کند.

در مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر رومینا مظاهری، والدین در هنگام درمان در کنار کودکشان حضور خواهند داشت و دست کودک خود را خواهند گرفت. این کار به کودک آرامش و دلگرمی ‌می‌دهد.

ولی به والدین توصیه می‌شود که حتی المقدور با کودک در حین کار صحبت ننموده و اجازه دهند که تنها دندانپزشک با کودک صحبت کند چرا که در غیر اینصورت توجه کودک بین والدین خود (که شدیداً به آنها وابسته است) و دندانپزشک (که فردی جدید و ناشناخته است) پخش شده و کودک نمی‌تواند روی این رابطه جدید تمرکز کند و باعث گیجی و سردرگمی ‌او می‌شود.

گاهی بدلیل ناسازگاری و بد رفتاری کودک، شاید لازم باشد که والدین برای مدت 5-3 دقیقه ( تا زمانی که کودک همکار شود) از اتاق درمان خارج شوند و مجددا پس از همکاری کودک و گرفتن قول مساعدت از وی، مجدداً به اتاق درمان بازگردند.

از والدین خواهشمند است که در این صورت به درخواست دندانپزشک متخصص احترام گذاشته و اوامر او را اجرا کنند. این کار صرفا در جهت همکاری بیشتر کودک و ایجاد رابطه مطلوب بین کودک و دندانپزشک خواهد بود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *